Dlaczego Piesotto jest dobre dla niejadka?

Dlaczego Piesotto jest dobre dla niejadka?

Wiemy, jak wielu właścicieli boryka się z problemem niedojadania i kręcenia psim noskem przy posiłku. Z tego powodu wylizaną miseczkę stawiamy sobie jako jeden z naszych top celów w Piesotto! Zanim przejdziemy do tego, dlaczego Piesotto to idealna opcja dla niejadków i wymagających brzuszków, poznaj dobre nawyki żywieniowe dla psów.

Dobre nawyki żywieniowe

Pewnie masz swoje rutyny i przyzwyczajenia jedzeniowe, prawda? Dokładnie tak samo ma Twój pupil! Istnieje kilka rad, które z pewnością pozytywnie wpłyną na proces wylizywania miseczki przez Twojego pupila. 

 • Stałe pory posiłków
  Psy to zwierzęta, które dobrze czują się, gdy ich dzień jest powtarzalny i rutynowy. Zadbaj o to, by Twój pies dostawał pożywienie o stałych porach dnia, tak aby kojarzył, że za chwilę dostanie swoje ulubione jedzenie. Z opowieści wiemy, że gdy wybija „pora Piesotto” pies magicznie sam pojawia się przy misce 😉
 • Karmienie po aktywności fizycznej
  Dobrym pomysłem na uporządkowanie dziennej rutyny psa jest karmienie po aktywności fizycznej (np. po spacerze). Gwarantujemy większy apetyt po intensywnym spacerze. Bardzo ważną zasadą jest, aby karmić psa po aktywności, nigdy przed!
 • Ograniczenie dokarmiania między posiłkami
  Zdajemy sobie sprawę, że podjadanie między posiłkami to także domena ludzi. Sami nie możemy się czasami oprzeć… Przekąski, resztki ze stołu to często bardziej smakowite i tłustsze pożywienie. Jeśli Twój pies dostaje dodatkowe smaczki, jego zapotrzebowanie kaloryczne może być zaspokojone. Oznacza to, że Twój pies jest już najedzony i dlatego nie chce jeść swojego regularnego pożywienia.

  Może to wydać się wręcz zaskakujące jednak w przypadku małych piesków np. York lub Chihuahua zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 150 kcal. Jeśli podamy w ciągu dnia jedną parówkę (ok. 200 kcal) w ramach przekąski to nagle okazuje się, że bilans kaloryczny jest już zbyt wysoki, a pies staje się przejedzony.
 • Jeśli w misce została niedojedzona porcja, zabierz ją
  Jeśli zdarza się, że Twój piesek nie zje całej porcji, nie pozwól, aby jedzenie zostawało w misce i czekało. Zabierz miskę i podaj ponownie po kilku godzinach!
 • Zadbaj o temperaturę jedzenia
  Ciepły posiłek to bardziej intensywny zapach i większa smakowitość! Pamiętaj jednak, aby podgrzać danie dla swojego pupila delikatnie, nie gotując go. Dobrym nawykiem jest rozmrażanie porcji w lodówce i wyjęcie jej na kilkadziesiąt minut przed podaniem, aby osiągnęło temperaturę pokojową. Możesz także dodać do jedzenia dwie łyżki ciepłej wody.
 • Podawanie jedzenia w formie interaktywnej
  Pies w swojej naturze zakodowane ma polowanie na pokarm. Różnego rodzaju zabawki interaktywne i lick maty utrudnią psu dostanie się do pokarmu, przez co wzbudzi on jego zainteresowanie i instynkt łowcy. Posiłki w formie interaktywnej powinno się organizować raz na jakiś czas, a nie powinny być stałym sposobem jedzenia. 

Pamiętaj! Jeśli Twój pies nagle stracił apetyt, a sytuacja utrzymuje się trzeci dzień, konieczne skonsultuj się lekarzem weterynarii i nie czekaj na samoistną poprawę sytuacji. Lekarz, po zebraniu wywiadu i zbadaniu psa, może zlecić dodatkowe badania lub – jeżeli rozpozna przyczynę – wdrożyć leczenie, a w razie odwodnienia podłączy kroplówkę. Możesz także skorzystać z bezpłatnej konsultacji z psim dietetykiem Piesotto!

A teraz czas na największy game changer w życiu niejadka… PIESOTTO!

Psy, podobnie jak ludzie, mają swoje smaki i smaczki. Dzięki jedzeniu uszytemu na miarę, Piesotto jest doskonałym rozwiązaniem dla psów niejadków.

Prawdziwe jedzenie

Nasze jedzenie wygląda, pachnie i smakuje jak prawdziwe… bo jest prawdziwe! Wysoka smakowitość naszych dań wynika w głównej mierze z bardzo niskiego stopnia przetworzenia żywności. Posiłki Piesotto gotowane są w niskich temperaturach, a po przygotowaniu poddawane są procesowi natychmiastowego mrożenia, co pozytywnie wpływa na utrzymanie świeżości.

Smakowitość

Zapach u psa jest podstawowym bodźcem stymulującym pobieranie pokarmu. Posiłki Piesotto tuż po rozmrożeniu pachną świeżym i smakowitym jedzeniem dlatego psy tak chętnie decydują się na przejście na Piesotto. No bo jak tu się temu oprzeć?

Tylko świeże składniki

Piesotto gotujemy tylko i wyłącznie ze składników najwyższej jakości, a już to ma ogromny wpływ na smak naszych posiłków. Dobieramy mięso, warzywa, owoce i oleje tak, aby smaki Piesotto podbiły serca nawet najbardziej wybrednych psijaciół. Wszystkie te składniki są świeże i najwyższej jakości, pozyskiwane ze źródeł, z których pochodzą także składniki posiłków dla ludzi.

Odpowiednio zbilansowane

W Piesotto dieta tworzona jest indywidualnie do potrzeb każdego psa. Dania opracowywane są przez specjalistów w zakresie żywienia psów, przez co zawierają wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego funkcjonowania pupili. 50-60% składu dań to składniki mięsne, w tym tłuszcze, które są nośnikiem smaku i podbijają walory smakowe dania.

Niech problemy z jedzeniem skończą się bezpowrotnie!

Wśród naszych psich klientów mamy sporo ex-niejadków i baaardzo sobie chwalą przejście na Piesotto. Czasami mała zmiana nawyków żywieniowych lub zwrócenie uwagi na drobne aspekty dotyczące żywienia mogą pozytywnie wpłynąć na zjadanie posiłków przez Twojego pupila. Piesotto ułatwia ten proces! Świeże, smaczne i zdrowe jedzenie to coś, czego potrzebuje Twój niejadek. 

Jeśli szukacie porad na temat życia ze swoim psem to polecamy także stronę Życie z Psem, na której znajdziecie między innymi obszerną recenzję jedzenia Piesotto z perspektywy opiekuna trzech psów.

kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *