karma human grade

HUMAN GRADE – nowa jakość psiej karmy

Świadomość właścicieli o tym jak ważna jest jakość karm, które je ich pupil jest co raz większa. Ludzie uczą się czytać składy, szukają tych najlepiej zbilansowanych, bez soli, bez konserwantów. Ważny jest również dla nich proces produkcji, czyli jak bardzo karma jest przetworzona. Wraz z tą świadomością na rynku pojawiły się karmy określane HUMAN GRADE. 

Co oznacza HUMAN GRADE w psiej diecie?

Co oznacza to hasło? W skrócie mówiąc – karma oznaczona w ten sposób produkowana jest ze składników wysokiej jakości przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Karmy te nie zawierają mączek kostnych, odpadów z rzeźni i mięsa klasy III. Ich skład jest jawny i w jasny, przejrzysty sposób zapisany. Produkty te są zbilansowane, przebadane bardzo dokładnie i spełniają odpowiednie kryteria jakościowe. Pokarm ten jest specjalnie stworzony dla psów XXI w., które są bardzo delikatne w porównaniu do ich przodków sprzed kilku wieków. Często nasze pupile są uczulone na wiele rzeczy, a nie każdy smak popularnych produktów im smakuje. 

Założenia są słuszne, ale czy jest to prawda? Nie do końca. Większość dostępnych na rynku karm to puszki, mielonki, które mimo wysokiej zawartości mięsa, nie mają nic wspólnego z jego jakością, a do tego są wysoce przetworzone. Oprócz tego mamy dostęp do suchej karmy, forma instant dla psów – zalewa się ją ciepłą lub zimną wodą, pęcznieje i staje się łatwostrawna. Poziom przetworzenia tego pokarmu jest bardzo wysoki, w końcu trzeba normalne jedzenie zamknąć w formie suchych „groszków”.

Oprócz tego karmy HUMAN GRADE dostępne w hurtowniach często mają jasne menu, pod warunkiem, że znamy nazwy chemiczne związków i skróty suplementów „E”. Gdy czytamy opisy producentów na temat karm, plącze nam się w oczach. Teraz karmy są na wszystko – jedne na problemy kostno-stawowe, drugie na problemy z wątrobą, inne dla alergików. Osobie, która nie zna się na wszystkich suplementach, a zamawia pokarm dla pupila online, decyzja jest bardzo trudna i często ostatecznie decyduje cena.

Zalety diety human grade

Idąc filozofią z jaką powstało założenie HUMAN GRADE, jedzenie dla psa powinno być tak samo dobre jak to dla człowieka. W myśl tej zasady właściciel mógłby zjeść karmę swojego pupila i nie odczuć żadnych skutków ubocznych takiego posiłku. Jedyne co sprawdza się w 100% to gotowane jedzenie i wzbogacone suplementami, aby było pełnowartościowe. Nie każdy ma jednak czas gotować codziennie lub co kilka dni gar jedzenia dla psa. Wiąże się to ze zrobieniem odpowiednich zakupów, zważeniem wszystkiego, aby dawka kaloryczna była odpowiednia, ugotowaniem i rozdzieleniem na porcje. Zajmuje to bardzo dużo czasu. Jest to jednak jedyna forma, abyśmy w 100% znali skład jedzenia naszego czworonoga, wiedzieli skąd pochodzi i jak wyglądał proces jego przygotowania.

Rozwiązaniem mogą być karmy gotowane według przepisów ekspertów dietetyki i odpowiednio suplementowane. Skład jest wtedy w pełni znany, razem z gramaturą. Mięso stosowane do stworzenia pokarmu jest najwyższej jakości, tak jak używane warzywa. Menu składane jest we współpracy z weterynarzami, tak aby dobrać odpowiednią kaloryczność oraz suplementację. Nie ma mączek, glutaminianu sodu, wielu przypraw i aromatów. Świeżość najlepsza – zamykane hermetycznie tuż po zrobieniu. Oznacza to, że łatwo się je przechowuje, nie potrzebujemy osobnej lodówki i możemy wziąć ze soba na wakacje. Kto może je jeść? Wszystkie psy! Te małe, te duże, te zdrowe i chore. Wszystkim psom będzie smakować gotowane jedzenie, każdy sobie z nim poradzi.

kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

  • Natasza Legionowska

    Super wpis, bardzo sobą treść, fajnie, że taki temat został poruszony. Pozdrawiam :)

  • Anna Szloch

    Bardzo ważna jest odpowiednia karma dla każdego czworonoga, super, pozdrawiam :)

  • Bardzo lubię czytać tego bloga, zawsze znajduje tu całą masę wartościowych treści, pozdrawiam :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *