Jesteś tym co jesz i Twój pies też

W ciągu ostatnich 10 lat zmieniło się nasze podejście do jedzenia, jesteśmy bardziej świadomi jego wpływu na nas.

Wiemy jak ważne są składniki, których dostarczamy naszemu organizmowi. W skrócie sprowadza się to do jednego zdania: Jesteś tym co jesz. To samo tyczy się zwierząt, to co jedzą ma bezpośredni wpływ na ich stan zdrowia i samopoczucie. Niestety często o tym zapominamy i idziemy na skróty.

JEDZENIE = ZDROWIE

Najlepszym lekarstwem dla nas i dla psów jest jedzenie. Odpowiednia dieta dla psa sprawia, że czują się lepiej, lepiej wyglądają i są szczęśliwe. Nie tylko weterynarze, ale każda psia mama i psi tata wiedzą, że lekarstwem na chory „brzuszek” jest gotowane delikatne mięso, z dodatkiem lekkostrawnych węglowodanów i warzyw. Prawdziwe i świeżo ugotowane jedzenie jest rozwiązaniem wszystkich problemów trawiennych i nie jest magią. Tak działają składniki dobrej jakości, których na co dzień brakuje psom.  W karmach komercyjnych, przetworzonych występują w śladowych ilościach i są jedynie dodatkiem do produktów pochodzenia zwierzęcego (pozostałe części zwierząt poza mięsem), utrwalaczy smaku, konserwantów. Nic co leży miesiącami, albo latami na półkach nie jest świeże i nie wiele ma wspólnego z prawdziwością.

Według nas zwierzęta powinny być karmione prawdziwym jedzeniem nie tylko wtedy kiedy są chore. Zasługują na to, przecież kochamy je najbardziej na świecie i chcemy żeby żyły długo i były szczęśliwe. Gotowanie jedzenia w domu to nie tylko korzystanie ze świeżych składników, potrzebna jest też wiedza na temat suplementacji. Musimy dostarczyć psom odpowiednich witamin i składników mineralnych, w innym przypadku po pewnym czasie mogą się pojawić problemy z powodu niedoborów. Gotowanie w domu to dobry początek, warto się skonsultować ze specjalistą bezpośrednio. Korzystanie z przepisów dostępnych w internecie nie jest najlepszym wyjściem ponieważ nie mamy gwarancji, że są odpowiednio zbilansowane do potrzeb psów.

Zauważalne efekty prawdziwego jedzenia to lśniąca i mocna sierść, koniec zmęczonych oczu i mniejsze, zdrowsze kupy. Mniej przetworzonych chemicznych składników to brak alergii.

Kontrolowanie wagi

Dla psów ważne jest nie tylko co jedzą, ale i ile. Każdy zna ich niepowstrzymany apetyt. Karmy komercyjne nie ułatwiają zadania, musimy mierzyć ilość suchej karmy, dzielić puszki, instrukcje podane są dla abstrakcyjnych widełek 5 – 10 kg, 11 – 15 kg, które nie pomagają. Z tego powodu psy tyją. Otyłość dotyczy ponad 40% psów, często nie zdajemy sobie sprawy jak cierpią zwierzęta.

Piesotto pomaga w prosty sposób utrzymać wagę psów, albo pozbyć im się zbędnych kilogramów. Kalkulator na podstawie informacji o psie (wiek, rasa, waga, budowa ciała, aktywność fizyczna, sterylizacja) obliczy ile dokładnie kalorii dziennie potrzebuje zwierzę. Dostaniesz od nas paczki na każdy dzień, które ułatwią Tobie karmienie ukochanego psiaka. Nie musisz więcej zgadywać ile wsypać suchej karmy, albo jak podzielić puszkę.

Efekt Piesotto

Prawdziwe jedzenie ma wpływ na kondycję psychiczną zwierząt. To działa tak samo jak u ludzi, jeśli jesz tłusto i niezdrowo czujesz się gorzej, jesteś wolniejszy, Twój organizm protestuje, a jeśli jesz zdrowo i lekko częściej się uśmiechasz, masz więcej chęci. Psy naturalnie uczą się wpływu jedzenia na ich samopoczucie i chcą to powtarzać. Pora karmienia będzie dla nich jednym z ważniejszych punktów dnia, oprócz zabaw i spacerów z Tobą. Karm Piesotto zawsze o tej samej porze i zobaczysz jak same będą przybiegać do lodówki czekając aż napełnisz miskę jedzeniem.

Co wybrałby Twój pies

Większość z nas wybierając psie jedzenie kieruje się następującymi czynnikami cena, własna wygoda, wygląd opakowania, reklama, polecenie. Wchodząc do sklepu czeka nas bardzo trudne zadanie, półki uginają się od puszek, worków, pudełek. Wszystkie zaprojektowane i opisane z myślą jak skłonić klienta do wybrania właśnie niej. Na koniec ich składy nie wiele różnią się między sobą pomimo różnych haseł na opakowaniach i różnych zdjęć ras, a płacimy za marketing i firmę.

W Piesotto chcemy pomóc dokonać właściwego wyboru i zmienić sposób myślenia. Zdrowie psa i jego potrzeby na pierwszym miejscu. Właściciele powinni się dobrze czuć wybierając jedzenie dla psa i powinno być to dla nich łatwe. Takie możliwości daje Piesotto. U nas wołowina jest wołowiną, marchewką prawdziwą marchewką od rolnika z pola, a jedzenie nie jest poddawane żadnym procesom, oprócz gotowania, takiego samego jak w domu, tylko wolniej, żeby nie tracić witamin i minerałów.

W Piesotto nie ma substancji potencjalnie rakotwórczych, które powstają w wyniki obróbki chemicznej i poddawaniu karm działaniom wysokich temperatur.

Mój pies jest wybredny

Właściciele wybrednych psów stosują różnego rodzaju podstępy, żeby tylko ich zwierzak coś zjadł, do karmy dodają naturalne składniki (wędlinę, serek wiejski i tym podobne), albo pryskają olejem rybnym. Innym sposobem są częste zmiany smaków i bycie gotowym na to, że to co podaliśmy nie będzie pasować. Nasze testy z Piesotto pokazały, że wybredne psy, nie są tak naprawdę wybredne. Po prostu nie lubią suchych karm i jedzą je w ostateczności, kiedy są już bardzo głodne. Wybredne psy to takie, które nie dostają prawdziwego jedzenia.

kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *