Karma w puszce dla psa

Karma w puszce dla psa

Karma dla psa w puszce jest najpopularniejszą – obok karmy suchej – formą gotowego pożywienia, dostępną w sklepach. Zasadnicza różnica między nimi polega na zawartości wody, która w przypadku karmy mokrej wynosi minimum 75 proc., podczas gdy w karmie suchej zaledwie około 10 proc. Karma dla psów w puszkach ma też mniejszą wartość energetyczną. Co zatem lepiej podawać psu?

Najlepsza karma w puszce dla psa

Puszki dla psa dostępne są nie tylko w sklepach zoologicznych, ale także w popularnych marketach, gdzie można kupić tanie puszki dla psów. Nie jest to jednak pokarm wysokiej jakości. Renomowani producenci sprzedają karmę, zarówno w puszkach, jak i suchą, wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach stacjonarnych lub w firmowych – w Internecie.

Najlepsza karma dla psów w puszkach zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze: białko, tłuszcz, węglowodany, witaminy, sole mineralne i błonnik pokarmowy. Występuje w postaci kawałków lub masy, w sosie lub galaretce. Kawałki dostosowane są wielkością do wielkości psa. Dobra karma dla psa w puszce dostępna jest w opakowaniach, które można zużyć na jeden posiłek, aby nie trzeba było jej przechowywać.

Konserwy dla psa

Mokra karma dla psa oprócz puszek pakowana jest również w saszetki i miękkie pojemniki z cienkiego aluminium. Mają one różną pojemność, w zależności od wielkości (rasy) psa i od tego, czy karma przeznaczona jest dla psa dorosłego czy szczeniaka. Wegetariańska karma dla psa, a także wegańska karma dla psa również występują jako pożywienie mokre i pakowane jest w puszki o różnej wadze. Karmy te można kupić zazwyczaj bezpośrednio u producentów. Białko zwierzęce z mięsa w karmach wegetariańskich zastąpione jest na ogół białkiem z jaj lub sera, natomiast w karmach wegańskich – białkiem z roślin strączkowych, głównie sojowym.

Mimo że karma w puszkach blaszanych, miękkich aluminiowych lub saszetkach jest do nabycia w porcjach jednorazowych, bywa, że nie zużyje się całości na jeden posiłek i resztę trzeba przechować. Nie należy wówczas pozostawiać jej w fabrycznym opakowaniu, a przełożyć do szklanego zakręcanego słoika lub innego (nie metalowego!) pojemnika z zamknięciem i przechowywać w lodówce najwyżej 24 godziny, a przed kolejnym podaniem ogrzać. Natomiast kupując karmę w puszce konieczne jest zwrócenie uwagi na termin ważności, zazwyczaj wytłoczony na wieczku, a także czy puszka nie jest dotknięta bombażem (wypukłe, „trzaskające” wieczka). Bombaż jest oznaką rozwoju bakterii w zawartości i taka karma nie tylko nie nadaje się do spożycia, ale może spowodować śmiertelne zatrucie.

Puszki dla szczeniaka

Najlepsza karma w puszcze dla szczeniaka, podobnie jak najlepsze suche karmy dla psa, zawiera składniki odżywcze, witaminy i minerały w proporcjach właściwych dla szczeniąt w określonym wieku. Sprzedawana jest w postaci bardzo drobnych, równych kawałków w sosie lub galaretce; jedynie karma w puszkach na start (dla bardzo małych szczeniąt w okresie odsadzania od matki) ma postać jednorodnego musu.

Mimo że puszki dla szczeniaków i psów dorosłych, pochodzące od uznanych producentów, są dobrej jakości, to jednak najzdrowszym rozwiązaniem pozostają posiłki domowe, gdyż są pozbawione konserwantów, polepszaczy smaku i barwników, dodawanych do karm konserwowych.

kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *