Jaka karma dla psa z alergią skórną

Piesotto – remedium na problemy z alergią

Czy Twój pies ma następujące objawy:

  • Świąd skóry – a w konsekwencji ciągłe drapanie
  • Zmiany na skórze: wysypkę, zaczerwienienia, łupież
  • Wypadanie sierści – ogólne lub miejscowe

Oznacza to, że może mieć uczulenie na określony składnik pokarmowy. W odróżnieniu od nietolerancji pokarmowej, która objawia się typowymi reakcjami przewodu pokarmowego (biegunka, wymioty), alergia pokarmowa wywołuje przede wszystkim objawy skórne, rzadziej uszne (nadmierne wydzielanie się woskowiny). Nasze psy uczulają białka, zarówno te zwierzęce jak i te zawarte w roślinach.

Jak pozbyć się alergii u psa

W sytuacji, kiedy lekarz weterynarii stwierdzi alergię, jedynym sposobem na pozbycie się przykrych objawów jest dieta eliminacyjna. Jest ona jednak niemożliwa do zastosowania w przypadku żywienia psa karmą przemysłową, bowiem nie ma możliwości wyodrębnienia i wyeliminowania uczulającego składnika. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest Piesotto – zdrowe i gotowe posiłki dla psów.

Dieta dla psa z alergią

Posiłki Piesotto nadają się do diety eliminacyjnej, bowiem:

  • Są spersonalizowane – przygotowywane indywidualnie dla każdego psa
  • Są skomponowane z oddzielnych składników, z których każdy może być zmieniony. Można przygotować posiłek z różnych gatunków mięsa, warzyw i owoców
  • Posiłki są gotowane ze świeżych surowców najwyższej jakości, pochodzących z miejsc, gdzie produkuje się również składniki żywności dla ludzi
  • Diety opracowywane są przez specjalistów z doświadczeniem w zakresie żywienia psów, dlatego posiłki, nawet przy zupełnie różnych składnikach, zachowują wartość energetyczną oraz poziom substancji odżywczych odpowiedni dla danego psa.

Jeżeli masz psa alergika – wypróbuj Piesotto! Na pierwsze zamówienie otrzymasz aż 20% rabatu.


kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *