Jedzenie dla psa na drogę

Jak przygotować posiłki dla psa na podróż?

Wakacje już za pasem, a to oznacza, że wraz z długimi, upalnymi dniami, zbliżają się także… wyjazdy. Wiemy, że perspektywa urlopu może być niezwykle ekscytująca – zwłaszcza jeśli spędzisz go z ukochanym czworonogiem. Ale czy wiesz, że wraz ze znalezieniem miejsc dog-friendly, należy także zadbać o psie posiłki w podróży? 

Nie jest bowiem tajemnicą, że właściwie zbilansowany posiłek może zapobiec alergiom i niestrawnościom, które zaskakują zarówno na trasie, jak i w hotelu. Zatem, jak przygotować się na niezapomniane wczasy ze swoim ukochanym PSIjacielem? Oto kilka porad od Piesotto!

Dlaczego warto zabrać własne posiłki dla psa?

Psiaki mają swoje przyzwyczajenia, a ich dzień bazuje na ustalonych rytuałach i mechanizmach (pamiętasz o psach Pawłowa?). Dlatego też kudłaty Burek szczeka, gdy słyszy silnik Twojego samochodu lub biegnie po spacerze do miski, wiedząc, że zaraz zje posiłek. Utrzymanie tych rytuałów podczas wakacji jest niezwykle ważne i nierzadko staje się gwarantem bezpieczeństwa. Wszelkie nagłe zmiany w sposobie podawania posiłków czy w rodzaju serwowanych dań mogą być trudne do zaakceptowania – zwłaszcza jeśli psiak np. ma delikatny żołądek. Nowa karma, zwłaszcza podczas podróżowania, to prosta droga do alergii i niestrawności, a tym samym – do częstych postojów lub nieplanowanych wizyt u weterynarza. 

Ponadto psy często lepiej radzą sobie z podróżowaniem, gdy ich otoczenie jest przewidywalne i stabilne. Znane smaki mogą pomóc lękliwym czworonogom, które nie czują się pewnie w nowym miejscu — wiemy z doświadczenia, że to jeden z najprostszych sposobów, aby zmniejszyć poziom ich  stresu. Zabranie swojej własnej, sprawdzonej karmy w podróż, to także doskonała recepta na wszelkie problemy organizacyjne – zwłaszcza jeśli jedziesz do nowego miejsca, w którym nie znasz lokalnych supermarketów. W końcu na wakacjach nie zawsze masz dostęp do jakościowych sklepów, które zaproponują Ci dobre, zbilansowane posiłki dla psiaka (a tych, jak wiemy, na rynku i tak nie ma zbyt dużo).

Zabierz Piesotto na wakacje: Dostarczamy wszędzie w Polsce!

Nasze pełnowartościowe posiłki dla psów dotrą pod każdy adres w Polsce — do hotelu, na działkę, na kemping czy w jakiekolwiek inne miejsce, w którym spędzasz wakacje. Proces zamawiania jest bardzo prosty — wystarczy, że w panelu Klienta edytujesz adres dostawy, wpisując lokalizację swojego domku letniskowego lub przyczepki. Gotowe!

A co, jeśli wolisz zabrać Piesotto ze sobą? Bez obaw, nasze posiłki są pakowane w bezpieczny sposób — tj. każda porcja jest zamrożona szokowo, zaraz po ugotowaniu, dzięki czemu do psiej miseczki trafiają posiłki świeże i pełne wartości odżywczych. Dodatkowo posiłki są poporcjowane w wygodnych, niewielkich saszetkach, wraz z wkładkami cold pack, które łatwo zmieszczą się w Twojej torbie podróżnej. 

Uwaga! Pamiętaj, że nasze torby termiczne z wkładami cold pack są nie tylko świetnym rozwiązaniem na czas dostawy, ale również… doskonale sprawdzają się w podróży. Możesz więc zabrać je ze sobą na wyjazd — to uniwersalne rozwiązanie!

Karmienie psa a podróż – nasze porady

  1. Podczas długich podróży najlepiej karmić psa o stałych porach, zbliżonych do tych, które stosujesz w domu. 
  2. Zaleca się, aby nie karmić psa bezpośrednio przed wyjazdem, tak, aby uniknąć nudności lub wymiotów. Optymalnie dobrze jest podać jedzenie na ok. 3 godziny przed rozpoczęciem podróży.
  3. W przypadku bardzo długich podróży, zaplanuj krótkie przerwy co 3-4 godziny, aby Twój pies mógł się poruszać i coś zjeść.
  4. W trakcie podróży wybieraj dla psa świeże, lekkostrawne posiłki, które z łatwością poporcjujesz na mniejsze porcje.
  5. Weź ze sobą smaczki na tzw. szybkie posiłki dla psa w podróży. Mogą to być nasze Piesottki, pokrojone w plastry warzywa lub naturalne przysmaki bez zbóż. 

Nawadnianie podczas podróży

Nawet jeśli Twój pies nie wykazuje pragnienia, regularnie oferuj mu świeżą i czystą wodę – np. podczas postojów, wykorzystując przy tym bidony ze wbudowaną, rozkładaną miseczką. Obserwuj zachowanie czworonoga – brak energii, intensywne sapanie i suchy nosek to podstawowe objawy, sygnalizujące, że należy pilnie nawodnić swojego przyjaciela.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *