posłanie dla psa

Posłanie dla psa – dlaczego pies powinien mieć swoje miejsce w domu?

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że pies to pełnoprawny członek rodziny. Spędzamy z nim czas, tęsknimy, gdy musimy się nawet na chwilę rozstać, karmimy najlepsim jedzeniem i staramy się, by niczego mu nie brakowało. Nie skłamiemy też jeśli powiemy, że każdy z nas ma swoje ulubione miejsce w domu – przestrzeń, gdzie lubimy odpoczywać i czujemy się dobrze. Dokładnie taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku psów! Nasi psijaciele potrzebują swojego miejsca w przestrzeni domowej. Dlaczego? Jakie powinno być to miejsce? Wszystkie wątpliwości postaramy się rozwiać w tym artykule.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Realizacja potrzeby bezpieczeństwa to jedna z podstawowych rzeczy, którą my jako opiekunowie psów powinniśmy spełniać. Wszystko po to, by nasz psijaciel mógł z jednej strony czuć się dobrze i móc efektywnie odpoczywać bez poczucia stresu, a z drugiej odciąć się od męczących bodźców. Bezpieczna przestrzeń w domu, wydzielona tylko dla potrzeb psa pozwoli mu schować się w przypadku zagrożenia i odciąć od niebezpiecznych lub męczących sytuacji.

Jak w takim razie powinno wyglądać takie miejsce? Przede wszystkim należy obserwować psa i zobaczyć, gdzie w domu czuje się najlepiej i właśnie tam przygotować mu legowisko. Powinniśmy raczej zapomnieć o ciasnych korytarzach, przedpokoju, który zazwyczaj jest miejscem dużego ruchu i hałasu czy miejscach w bliskiej odległości od głośników, urządzeń czy pokoju dziecka. Dobrym wyborem będą ciche, być może zadaszone lub zaciemnione przestrzenie, gdzie pies znajdzie dla siebie chwilę wytchnienia. 

A co z łóżkiem?

Palec pod budkę wszyscy Ci, z którymi psijaciel śpi razem w łóżku. Czy to dobre rozwiązanie? A może jednak powinniśmy z tego zrezygnować? Należy zastanowić się, dlaczego pies wybiera łóżko jako miejsce swojego odpoczynku. Być może jest to spowodowane niewygodnym legowiskiem lub zbyt dużą odległością dzielącą je z sypialnią. W końcu pies potrzebuje czuć, że jest blisko swoich opiekunów! Innym powodem może być po prostu psie przyzwyczajenie. By je zmienić potrzeba czasu, cierpliwości i wspólnej pracy. Nie zapomnijmy także o równie wygodnym i komfortowym posłaniu jak wcześniej używane łóżko 🙂 

Dla spokoju i wyciszenia 

Psia przestrzeń w domu to miejsce, gdzie czworonogi mogą spokojnie odpocząć i się zrelaksować. Szczególnego znaczenia nabiera też nauczenie psa i pokazanie mu skojarzenia, że legowisko to dobre miejsce na regulację emocji, odpoczynek i wyciszenie. To nie „karny jeżyk”, tylko bezpieczna przestrzeń do odpoczynku.

Warto wypracować z psem wspólną komendę, która kojarzy się z legowiskiem i wskazuje psu, że może się tam udać, aby się zregenerować i zminimalizować ewentualny stres. Pamiętajmy też, żeby nauczyć dzieci, że posłanie dla psa to miejsce odpoczynku naszego psijaciela i nie należy mu w tym przeszkadzać. Nie powinniśmy na siłę wyciągać psa z jego posłania ani zabraniać mu spędzania tam czasu. 

Pozytywne skojarzenia z legowiskiem, nauka hasła lub gestów pozwalających na kontrolę zachowania psa i w końcu odpowiedni wybór miejsca i rodzaju posłania pozwolą nauczyć psijaciela, że to jego przestrzeń, w której może czuć się bezpiecznie.

Jakie legowisko wybrać?

To temat rzeka. Bardzo wiele zależy od preferencji psa, jego wielkości czy ewentualnych problemów zdrowotnych. To, na co należy zwrócić uwagę to przede wszystkim, by materiał, z którego stworzone jest legowisko był oddychający i przepuszczalny, aby psu nie było zbyt gorąco. Samo posłanie nie powinno też być zbyt cienkie i kiepsko wypełnione. Należy również dbać o czystość i świeżość posłania. 

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie psu własnej, przyjemniej i bezpiecznej przestrzeni w domu mamy coś, co może Cię zainteresować! Poznaj cyrkularne posłanie dla piesków, wypełnione miękkimi ścinkami z produkcji KABAKowych skarpetek, które dostają drugie życie i w ten sposób pomagają zamknąć obieg produkcyjny. Wygodne, równomierne i bawełniane wypełnienie to coś, co Twój pies pokocha i nie będzie chciał leżeć już nigdzie indziej. Poszewka spanka to z kolei 100% naturalnej bawełny organicznej, która jest jednym z najbardziej zrównoważonych surowców dostępnych obecnie na rynku tekstylnym. Poszewka jest zdejmowana i nadaje się do prania, dzięki czemu posłanko jest zawsze świeże i czyste.

Posłanko możesz zamówić na stronie https://kabak.com.pl/pl/poslanie-dla-psa-kabak-piesotto wybierając spośród 3 dostępnych rozmiarów. Wielomiesięczne testy psich ekspertów w Piesotto pokazały, że nasze legowisko skrada serca nawet najbardziej wybrednych testerów.

Psst! Na stronie KABAK działa kod rabatowy SPANKO10 dający 10% zniżki na zakup legowiska.

kacmenc

Piesotto, miłośnik zwierząt...

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *